Jak možná víte, optimální pH, které byste měli naměřit ve svém bazénu, se pohybuje v hodnotách od 6,8 až 7,4. Co se však stane, pokud by hodnoty byly nižší nebo naopak vyšší?
– Vyšší hodnota = jde o zásaditou vodu, která má za následek ztrátu schopnosti dezinfekce, případně pak hrozí zakalení vody, avšak hlavní nevýhody tkví v dráždění očí a pokožky takto zásaditou vodou
– Nižší hodnoty = kyselá voda má za následek nepříjemný zápach z vody, vytváření řas a v extrémních případech vyšší kyselosti mohou začít rychle korodovat všechny kovové součásti bazénu
Jak vidíte, nechcete se dostat ani do jednoho, ani do druhého extrému. Z tohoto důvodu je ideální provádět pravidelné měření pH v bazénu. To se děje běžnými metodami měření, které nejsou složité, ale je možné tyto metody provádět při běžné údržbě. Po tom, co budete vědět, že jste na tom s hodnotou pH v pořádku, můžete se pustit do dalšího kroku, který povede k čisté vodě – aplikace bazénové chemie. Do té spadá především aplikace chloru, který se nejvíce podílí na tom, abyste se mohli koupat s krásně čisté, průzračné a nezávadné vodě.
Pokud jste však zastánci přírodní úpravy vody, a proto jste zvolili mořskou sůl, kterou používáte pro úpravu vody, nezapomínejte na to, že při měření kyselosti nebo zásaditosti musíte postupovat trochu jinak. Právě vysoký obsah soli, která bude rozpuštěná ve vodě, může celkové měření ovlivnit, což pro vás pak může mít negativní zpětnou vazbu. Můžete si tedy myslet, že jste něco udělali špatně, přitom skutečnost bude jinde. Jak si tedy počít, abyste nic nepokazili, ale mohli si užívat příjemně čisté vody, která nebude zapáchat, ani vám nebude dělat problémy s kůží nebo obecně pokožkou?
Pokud se rozhodnete jít na to odbornou cestou, děláte jedině dobře, protože takto nejlépe eliminujete riziko toho, že cokoliv uděláte špatně.