Co by vás mohlo překvapit při montáži betonového plotu

Nezařazené


Tvrdé podloží

Výkopové práce se na první pohled zdají jednoduché, popadnete do ruky rýč, motyku či krumpáč, a jde se na věc. Až budete hloubit otvory pro betonové sloupky, můžete se tu setkat s velkým odporem zeminy a nejen to, pod vrchní skrývkou se může nacházet zahrabané pletivo, kusy betonu a cihel, železobeton, a to vše bude problém vydolovat ven. Pro amatéra mnohdy nepřekonatelný problém, se kterým si lidé neví rady, pro profesionály běžná rutina. Mezi komplikovaná podloží patří i tvrdý jíl, navážka, ale také naopak velmi měkký typ zeminy, například písek nebo škvára.

cihlová zeď

Hmotnost a objem stavebního materiálu

Toto může zaskočit kde koho. Představte si, že si objednáte na výstavbu oplocení sedm desítek panelů a o něco méně sloupků. Materiál vám přivezou na stavbu kamionem a nakladač jej složí před pozemek na chodník. Vaším úkolem pak bude materiál převézt na staveniště, do zadního traktu parcely. Čím to provedete? Už víte, kdo desky a sloupky umístěné na paletách složí? Pokud stavíte plot sami, budete muset někde sehnat jeřábníka i s jeřábem nebo někoho s vysokozdvižným vozíkem. Nebylo by jednodušší svěřit práci odborníkům a nechat vystavět plot kompletně a naráz – na klíč?

betonové oplocení

Cena montáže betonového plotu se váže i na práci s pokládkou, respektive vsunováním desek do drážek ve sloupcích. Každá z desek váží téměř metrák a zvedání desek do výšky není nic jednoduchého. Bez mechanizace to nepůjde, budete k tomu potřebovat opět autojeřáb nebo alespoň kladkostroj, a to je zas další starost navíc, protože vám nikdo tuto mechanizaci nesvěří, pokud nejste odborník. Budete si muset opět najmout obsluhu, a to už je tedy snazší práci zadat jedné firmě. Ta se postará i o důkladné vyměření stavby, propočet počtu stavebního materiálu a všechny ostatní přípravné i dokončovací a úklidové práce.